HÍRLEVÉL
Legfrissebb hírek
SZÉP kártya elfogadóhely

Minősített erdei iskola

Minősített erdei iskola programjaink:
Mogyoróhegyi erdei iskola kicsiknek
Mogyoróhegyi erdei iskola nagyoknak
Minősített erdei óvoda

Minősített programjaink:
Mogyoróhegyi erdei óvoda kicsiknek
(5-6 éveseknek)
Mogyoróhegyi erdei óvoda nagyoknak
(6-7 éveseknek)
Állatbarát szálláshely
Ideális szálláshely kutyával érkező vendégeinknek! Ne hagyja otthon kedvencét!

HungaryCard

10% kedvezmény a szállásdíjból!
Erdei iskola
ERDEI ISKOLA A MADAS LÁSZLÓ ERDÉSZETI ERDEI ISKOLÁBAN

Igénybe vehető: egész évben
Ajánlott korosztály: 6-14 évesek
Időtartam: 3-5 nap
Részletes tájékoztató

Minősített erdei iskola programunk letölthető innen:
Mogyoróhegyi erdei iskola kicsiknek:
 _user/browser/File/letoltes/Mogyor%C3%B3hegyi%20erdei%20iskola%20kicsiknek.doc
Mogyoróhegyi erdei iskola nagyoknak:
 _user/browser/File/letoltes/Mogyor%C3%B3hegyi%20erdei%20iskola%20nagyoknak.doc

Az Erdei Művelődés Háza komplett erdei iskola programot szolgáltat a jelentkező általános iskolás csoportok, osztályok részére.
Szállás a Madas László Erdészeti Erdei Iskola faházaiban.
Nézzen körül 12 személyes faházainkban! Letölthető PowerPoint bemutató
Nézzen körül 28 személyes jurta faházunkban! Letölthető PowerPoint bemutató
Étkezést a Mogyoróhegy Étteremben biztosítunk.
A természetismereti programokat az Erdei Művelődés Háza szolgáltatja szakvezetőkkel, eszközökkel.

Természetismereti programjaink segítségével az erdei iskola öt napja alatt megismerhető a tábor környékének – Mogyoró-hegy, Nagy-Villám, Kis-Villám – növény- és állatvilága, jellegzetes élőhelytípusok, természetvédelmi és gazdálkodási viszonyok, a környék történelme.

A programokat délelőtt és délután, összesen napi 6 órában (45 perces órákat tekintve) biztosítjuk.
A terepi foglalkozásaink mellett rendszerező, alkotó, összefoglaló és szemléltető jellegű foglalkozásokat az Erdei Művelődés Házában tartjuk. A konkrét programot, órarendet a csoportok tájékoztatás szinten már a jelentkezéskor, időpontra, helyszínre lebontva, a szakmai vezetők nevének feltüntetésével a hétfői érkezéskor kapják meg. Az erdei iskola program természetismereti sétával indul, mely helyszínismereti, tájékozódási, növényismereti, állatismereti, természetvédelmi tudnivalókat tartalmaz.

Keddtől csütörtökig madárgyűrűzési bemutató, odú-vizsgálat, erdőgazdálkodási ismeretek, vízbiológiai terepgyakorlat, mikroszkópos vizsgálatok, gyógynövényismeret, teakóstolás, fák-cserjék és az avar élővilága, vadismeret, meteorológiai foglalkozás, kézműves foglalkozás, íjászat programok folynak. Esti programunk a vadles. Az erdei iskolai programokat a péntek délelőtti természetismereti vetélkedő zárja le. A programok minden esetben igazodnak a gyerekek életkori sajátosságaihoz, a csoport érdeklődéséhez, tudásszintjéhez. Erdei iskola programunk színvonalát főként a természeti értékekben gazdag helyszín, valamint szakvezetőink tapasztalata, hozzáértése, kisebb részben a programok megvalósításához szükséges eszközpark biztosítja.

Az erdei iskola programjait egynapos kirándulásokra, illetve kettő-négynapos kirándulásokra érkező csoportok számára is kínáljuk, a csoport igénye szerint.

Szeptember végétől áprilisig kínáljuk Erdei ünnepek programsorozatunkat, mely négy jeles ünnepet lel fel. (Ősz-köszöntő, Erdei karácsony, Erdei farsang, Erdei húsvét). A programsorozat sokszor megelőzi vagy lezárja az adott csoport nálunk töltött ötnapos erdei iskolai programját.

A Mogyoróhegyi Erdészeti Erdei Iskola egész évben szolgáltat foglalkozásokat.
Évente átlag 6200 gyermek és pedagógus vesz részt a mintegy 1100 erdészeti erdei iskola programon.